utorok 5. marca 2013

Tarzan z rodu „GORÍL“

Každý pozná príbeh Tarzana. Príbeh ľudského mláďaťa, ktoré vychovávali gorily. Tarzan bol učenlivý a rýchlo sa naučil od goríl všetko, čo bolo potrebné aby prežil. Tarzan napredoval. Nie však preto, že by bol mimoriadne inteligentný ale preto, lebo bol človek a jeho učiteľmi boli gorily. Jedného dňa sa však Tarzan chcel vrátiť k obyčajným ľuďom. Zamiloval sa. Všetci vieme ako to dopadlo. Napriek počiatočným sympatiám ho ľudia neprijali, lebo opica je opica a gorilu v sebe Tarzan nikdy nezaprel. Odvrhli ho aj gorily, lebo ich zradil. To, čo sa naučil a získal vďaka nim (bez goríl by nebolo Tarzana), chcel len tak hodiť za hlavu. Aj jeho láska ostala nenaplnená. A tak Tarzan ostal sám. Toľko k jeho príbehu.

A pozrime sa teraz na životný príbeh Daniela Lipšica. Zdá sa, ako keby sa nechal inšpirovať románovým Tarzanom. To, že je Lipšic človek poprie len málo kto. Ale aký človek? Že ovláda pretvárku, programovo klame a zavádza? To už je druhá vec. To sú však rozdiely medzi ľuďmi a zvieratami. Napriek tomu máme spoločný pôvod, či sa to niekomu páči , alebo nie. Daniel Lipšic sa nás snaží presvedčiť, že on je iný. Že on má iný pôvod. Ale v skutočnosti len málo ľudí má toľko spoločné s gorilami, ako práve Lipšic. Daniel Lipšic vyrastal, dospieval a získaval skúsenosti v najvyšších štátnych politických štruktúrach. Štrnásť rokov bol v politickej džungli obklopený gorilami, od ktorých sa učil tajomstvám politiky a biznisu. Tí, koho dnes nazýva „GORILAMI“, boli jeho učitelia. To je fakt. To, že bez „GORÍL“ by nebolo Lipšica, je taktiež fakt. To, že sa choval ako jeden z nich, je tiež nespochybniteľné. Na podporu tohto tvrdenia môžeme uviesť množstvo príkladov:

Dodávka odpočúvacieho zariadenia pre Ministerstvo vnútra SR. Viac viď materiál „Kocúr“, časť 1

Zámena zbraní na Ministerstve vnútra SR. Viac viď materiál „Kocúr“, časť 2

Obstaranie služieb – Povinné zmluvné poistenie pre Ministerstvo vnútra SR. Viac viď materiál „Kocúr“, časť 3

Vyplatenie pohľadávky spoločnosti Školstrav, s.r.o. . Viac viď materiál „Kocúr“, časť 4

Nábojová kauza na Ministerstve vnútra SR. Viac viď LISPIC.NET

Rekonštrukcia ubytovne SOŠ PZ Pezinok. Viac viď LIPSIC.NET

Proces evidencie obyvateľstva v SR. Viac viď LIPSIC.NET

Zneužitie právomocí verejného činiteľa – justičná skúška Lipšica. Viac viď link 1 a link 2.

Taktiež ako príklad môžeme uviesť mnohé predražené štátne tendre a súkromnými spoločnosťami vystavené faktúry na Ministerstvo vnútra, ako aj na  Ministerstvo spravodlivosti (viac viď tu).

Podobne ako Tarzan, tak aj naša (vtedy ešte) malá „GORILKA“ (Daniel Lipšic) sa kvôli vidine väčších možností rozhodol len tak „hodiť svoju minulosť za hlavu“ a začať sa prezentovať ako osoba blízka k ľuďom (v Lipšicovom prípade – k voličom). Daniel si zamiloval moc a túžba vládnuť ho opantala. To je dôvod, prečo zradil tých ktorí mu pomáhali. Lipšic po vypuknutí kauzy v decembri 2011 okamžite reagoval. Jednoducho vyhlásil, že sa mu „GORILY“ protivia, že musia ísť pykať za svoje zločiny do väzenia a že ON je iný. Týmto poprel celú svoju minulosť. Vedel kde a ako má útočiť. Jeho brífingy ku kauze boli ako atrakcia, keď Tarzan vyšiel z džungle medzi ľudí. Davy boli nadšené. To je chlapík! Ten presne vie ako na gorily!

Nuž bodaj by nie, keď ho všetko naučili a je jednou z nich. Zrazu všade prezentuje svoju ľudskú tvár a nás kŕmi obrazmi gorilích ksichtov za mrežami.

Toto už nie je romantický príbeh. Taká je dnešná realita. Moderný TARZAN kričí „chyťte GORILY“! Nie je to náhodou tak, že ZLODEJ kričí „chyťte zlodeja!“?

Keď sa už Lipšic tak vehementne drží Tarzanovho príbehu, tak by mal myslieť aj na to, čo bude v budúcnosti. Aký bude mať Lipšicov príbeh pokračovanie? Doteraz fungoval ako Tarzan. Ak sa bude naďalej držať svojho VZORU, tak je pokračovanie jasné. Slušní ľudia neprijmú medzi seba jednu z „GORÍL“ a určite ju nebudú voliť. Nech je vstup „GORILKY“ medzi ľudí akokoľvek pompézny. Čo potom urobí Daniel Lipšic? Pokúsi vrátiť medzi tých, ktorých už viac krát nazval zlodejmi, mafiánmi, „GORILAMI“? Bude maž hrošiu kožu? S tým on problém nemá. Len nevieme, čo na to tí, ktorí mu kedysi pomáhali vyškriabať sa tak rýchlo a tak vysoko...

11 komentárov:

 1. je pekne, ak rypes do Lipsica.
  Ale ukaz mi toho politika, ktory nekradne.
  Na Dzuridnu, Palacku , Kuceja a Miklosa nema nikto. Ani Meciar s Poorom a Sirokym a Rezesom dohromady.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. D.Lišpic je mimoriadne nebezpečný, zákerný manipulátor bez chrbtovej kosti, ktorý tak vážnu kauzu ako Gorila využíva vo svoj prospech. Je to na dlhšie vysvetľovanie pre ľudí, čo nemali čas o tom rozmýšľať. Lipšic zvysoka kašle na ľudí, ale dokáže sa tváriť ako ich spasiteľ. Pre manuál na svoje herecké výkony si chodí priamo do U.S.

   Odstrániť
 2. Ako smerácka mafia zarobila na emisiách a špinu hodila na SNS
  http://www.necenzurovane.sk/13/interblue.html
  http://www.youtube.com/watch?v=lJMJheopWXU
  http://slovaksheep.tumblr.com/post/38140112641/garaz
  http://www.diskusneforum.sk/tema/fico-je-king-kongom-goril

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Toto je co za primitivny blog? Mesiac si nenapisal ani ciarku lebo zjavne nemas co a teraz vlastne napises nieco, co nema ani hlavu ani pätu. Len aby nieco bolo. Vidno ako sa velmni snazis ale nejde ti to.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. úplne výstižne napísané, je to špinavý a hnusný farizej a niečo podobné je jeho kamoš Martin Klus....ktorý sa podpísal pod mailík ktorý som dostala ako odpoveď z Lipšicovej "Novej väčšiny"
  a keď som sa ho spýtala, že či by mohol pozdravovať p. Lipšica tak mi odpíšal, že on také kontakty bohužiaľ nemá...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ono je v podstate jedno ktorý politik sa dostane k válovu, keďže motivácia starať sa o občana je je niečo ako humanitárne bombardovanie. Motivácia k politike je iba motiváciou k zisku bez ohľadu na to čo politik sľubuje. Lipšic z tohto radu ziskuchtivcov vytŕča najmä v tom, že poukazuje na kauzy všetkých ostatných a sám seba prezentuje ako toho, čo ich chce vyriešiť. Problém je v tom, že sa tvári ako keby včera spadol z neba očistený od všetkého zla sveta a pritom sa od zbytku svojich kolegovcov nelíši absolútne v ničom. Včetne zjavného klientelistického správania, napr. "nový platený operačný systém pre všetky zložky MV dva dni pred voľbami navzdory tomu, že na začiatku svojho ministrovania tliachal o šetrení výdavkov zabezpečením voľne dostupného software."

  OdpovedaťOdstrániť
 6. nepíšte už o tom kokotovi lipštajnovi, je mi na vracanie už len keď si predstavím ten jeho vyjebaný chazarský podvodnícky a zlodejský ksicht

  OdpovedaťOdstrániť
 7. a prijebaná sprostač ktorú zase ojebú miništranti v kostoloch tohto kokota ex-kádeháckeho určite bude zase voliť a nechá sa ojebávať donekonečna...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak ako ty Smerom a debilom ktory vymyslel tuto stranku a vymysly v nej!

   Odstrániť
 8. Ty si neskutocny klamar a asi dobre plateny! Zelam ti aby sa ti rychlo vratilo vsetko zlo, ktore pachas. Si neskutocne hovado! Zavadzas a klames! Keby ludia neboli sprosty ako ty, tak ti tieto vymysli nikto neveri!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Je to výborný článok, Lipšic je taký istý farizej ako všetci ká-dé-há-ci. Nejakí zločinci sa za jeho poldruharočného ministrovania dostali za mreže, čo neustále opakoval ako verklík v každej diskusnej relácii, ale ... za jeho éry, vinou sudcu, sa dostal na slobodu Karol Mello, to mu akosi uniklo. V rokoch 2006-2010 neustále rýpal do Kaliňáka kvôli nevyriešeniu prípadu zbabranej frašky v podaní HM, krátko predtým ako skončil vo funkcii ministra vnútra povedal také niečo ... spoločnosť sa nikdy nedozvie, ako to v skutočnosti bolo, či ju naozaj zmlátili, alebo to bola len trápne divadlo. Takému človeku máme veriť?

  OdpovedaťOdstrániť