nedeľa 12. mája 2013

Tom Nicholson: Ohrozenie národnej bezpečnosti s potleskom.

Písal sa rok 1992, kedy Kanadský občan Tom Nicholson prišiel prvý krát na Slovensko. Po skončení štúdií histórie na University of Toronto v Kanade, sa podľa vlastných slov nechcel hneď zamestnať. Dostal ponuku ísť učiť angličtinu do exotickej východnej Európy. „Poslali ho“ do Piešťan. Vraj to bola pre neho možnosť vidieť kus sveta. Nie je mi známe ako dlho sa tu zdržal, ale v jeho životopise čítam, že od roku 1993 pôsobí v médiách. Bol redaktorom. Na absolventa histórie s možno jednoročnou praxou učiteľa angličtiny na Slovensku, značne rýchla kariéra v médiách. Hovorím o rokoch 1993 a 1994. V roku 1995 sa opäť vracia na Slovensko. Teraz však už nie ako dobrodružný exot z Kanady, ktorý učí Slovákov anglicky, ale ako novinár. Svojho času denník Nový čas pátral po dôvodoch, prečo v roku 1995 opäť odišiel z Kanady a prišiel na Slovensko. Objavili sa úvahy o drogách a problémoch so zákonom. Nicholson o tom nechcel príliš hovoriť, ale drogy ako dôvod jednoznačne odmietol. Osobne si tiež myslím, že je to len fáma. Až v decembri 2012 sa Nicholson vyjadril o dôvodoch svojho návratu na Slovensko v roku 1995. Rozhovor poskytol denníku SME.

Bolo to v čase, keď sa stal mediálne známy vďaka Gorile.... V rozhovore zarezonovala jeho osobná výpoveď o rodinnej tragédii. Sestra si zobrala život. Rodina sa rozpadla. Každý niesol svoju bolesť po svojom. Rodičia odišli do Kostariky, brat do Libanonu a on na Slovensko. Ak naozaj k tejto tragédii došlo a veci nabrali takýto spád, je mi to úprimne ľúto. Lenže Tom Nicholson počas svojich dvadsať rokov pobytu na Slovensku rozohral veľkú hru a musí počítať aj s nepríjemnými úvahami o jeho osobe. A tak si neodpustím zauvažovať, ako počas jedného roka 1994 z rodiny Nicholson v Kanade neostalo nič... Z redaktora v The National Post v Toronto a šéfa spravodajstva vo Whig-Standard v Kingstone, sa stal v roku 1995 NO NAME človek na Slovensku. Človek bez domova, bez rodiny, čistý list papiera akoby bez minulosti.... Je zaujímavé, že krátko na to, tento NO NAME človek získal občianstvo Veľkej Británie. Z akého dôvodu a akým spôsobom o tom Nicholson nehovorí.
3. januára roku 1995 vzniká spoločnosť The Rock, s.r.o., ktorá vznikla za účelom vydávania The Slovak Spectator. Ide o anglickú verziu monitorovania politicko – spoločenského diania na Slovensku. Neskôr k tomu pribudla aj akvizícia zaoberajúca sa rozvojom cestovného ruchu. Zakladajúci spoločníci boli Richard Lewis Houston Texas USA, Daniel J. Stoll New York USA a Rick Zednik Oakton USA. V roku 2002 sa k spoločníkom pripája vydavateľstvo Petit Press a.s. , vydavateľ denníka SME.

Tom Nicholson príchodivší kanadský občan s anglickým pasom, sa stáva na Slovensku šéfredaktorom The Slovak Spectator a potom jeho vydavateľom. Po rýchlom tzv. „rozkukaní“, sa začína orientovať na investigatívne reportáže v denníku SME. V roku 2010 prestupuje do TRENDU , pričom ťažiskové témy ostávajú.
Nicholson preniká do tajov slovenskej vysokej politiky ako nôž maslom. Orientuje sa v štruktúrach SIS ,VOS aj Polície SR. Má dokonale zmapované väzby v slovenskom podsvetí. S  prstom v nose odhaľuje prepojenia veľkých hráčov v podsvetí a v politike. Odhaľuje obchodné zámery, súvislosti, kauzy. Je priam až neuveriteľné, ako rýchlo a dobre sa absolvent histórie na Kanadskej univerzite a dobrodružný učiteľ angličtiny na Slovensku zorientoval v našich reáliách. Čím to je, že tento človek pozná naše reálie lepšie, ako my sami? Je to tým, že je z Kanady? Že je z tzv. vyspelého západného sveta? On sa nás snaží o tom samozrejme presvedčiť. Lenže pravda je taká, že Nicholson disponuje informáciami, ku ktorým bežný človek nemá prístup. Má dokonca takú pozíciu, že dostáva cenné a prísne tajné informácie z prebiehajúcich vyšetrovaní! Pýtam sa, ako je to možné?! Ako je možné že Nicholson disponuje prepismi telefonických rozhovorov, ktoré sú súčasťou vyšetrovacích spisov a podliehajú prísnemu režimu utajenia?! viď. napr. Libor Jakšík a jeho známosti v radoch polície (atď.) a Jaromír Čižnár a jeho neprokurátorské okolie.

Ako je to možné?! Nicholson vo svojich blogoch informuje (podľa všetkého) o relevantných skutočnostiach dejúcich sa v tajnej službe. viď napr. Ďalší kontroverzný policajt dostal prácu v SISke a Gorilie nominácie do SISky alebo SIS – čím viac sa mení, tým viac ide o to isté.

Zdôrazňujem, že ide o človeka, ktorý má kanadský a anglický pas a nie je občanom SR. Viete si predstaviť, že by nejaký Slovák mal takýto prístup k utajovaným skutočnostiam v CIA alebo MOSADE? A ešte by mohol v ich krajinách takto narábať so získanými informáciami? To je určite veľmi ťažko predstaviteľné.... U nás mu za to mnohí dokonca tlieskajú.... Ja sa však spýtam inak: Prečo sa na to nečinne prizerajú kompetentné orgány? Podľa mňa ide o ukážkový príklad zasahovania cudzích mocností do suverenity Slovenska! Veď je predsa nad slnko jasné, že Nicholson nie je osamelý bežec, ktorý by mohol poňať takúto rozsiahlu a závažnú agendu. Prečo sa týmto človekom už dávno nezaoberá polícia, VOS či Sekcia vnútorného spravodajstva SIS?

Jasné je to asi „citlivá téma“. Keby sme sa pustili do „slobodného novinára“, mali by sme hneď na krku Amnesty International, Alianciu Fair Play atď. No neviem, čo je väčšia priorita? Bezpečnosť štátu, alebo názor „demokratického“ spoločenstva...?

Keď hovorím o bezpečnosti štátu, musím poukázať ešte na jednu závažnú súvislosť v činnosti tohto muža. A to je jeho nadštandardný vzťah s Danielom Lipšicom, bývalým ministrom vnútra. Dnes poslancom NR SR a členom Výboru pre obranu a bezpečnosť v NR SR. V roku 2012 bola Gorila Nicholsonovou primárnou agendou. Viď jeho blogy

Je zrejmé, že o Gorile vedel a mal ju k dispozícii oveľa skôr, než ju zverejnil. Tak ako niekoľko ďalších vplyvných politikov. S Gorilou však udrel, až keď bol minister vnútra Daniel Lipšic a blížili sa parlamentné voľby v roku 2012. O Lipšicovom masle v súvislosti s Gorilou píše Pavol Klein vo svojom blogu

„Gorilia agenda“ živí Nicholsona aj v súčasnosti. Ale budiž. To mi nevadí. Pretože ak je Gorila pravdivá, treba ju vyšetriť a vinníci musia niesť zodpovednosť. Čo mi na tom vadí je fakt, že „nezávislý investigatívny novinár“ s cudzími pasmi, blízko spolupracuje s popredným politikom, poslancom NR SR a členom Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR. Nosnou témou Novej väčšiny je Gorila a Nicholsona tiež živí Gorila. Časť verejných vystúpení dokonca absolvujú títo dvaja páni spoločne. A toto mi naozaj vadí. Na základe odozvy na môj príspevok na túto tému v hnonline.sk som rád, že nie som jediný, komu to prekáža. Takých ľudí je našťastie veľa. Dokonca Väčšina... :-) http://moje.hnonline.sk/node/13398

Ale teraz vážne. Ak Tom Nicholson blízko spolupracuje s poslancom Národnej rady SR, členom výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR, myslím si, že treba spozornieť.

Tým skôr, keď tento poslanec prizná kráľovský bočný príjem od americkej organizácie Alliance Defending Freedom....

Mám dôvod sa domnievať, že týchto dvoch spája oveľa viac, ako si myslíme. Neviem to však dokázať a tak to nebudem rozvíjať. Myslím však, že by sme tu mali mať kompetentné orgány, ktoré sú určené presne na tento účel. Aby chránili bezpečnosť a suverenitu našej krajiny aj v momentoch, ktoré bežný človek nevníma, alebo podceňuje v dôsledku nedostatku informácií.

2 komentáre:

  1. Nielen ja Vám držím palce a oceňujem odvahu, s ktorou odkrývate aktivity TN a ďalších spomenutých osôb...nebudem menovať...ste na správnej stope.
    Pravda sa postupne ukáže.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. VÝBORNE! Takýchto analýz potrebujeme v týchto časoch, keď je ohrozená existencia národov a národných štátov, vrátane slovenského, oveľa viac. Veľká vďaka.

    OdpovedaťOdstrániť